Výhody dřevostaveb

Každý, kdo se dnes rozhoduje pro stavbu nového rodinného domu, pečlivě zvažuje výhody a nevýhody jednotlivých typů staveb. Doby, kdy se řešilo, zda stavět z cihel či tvarovek, jsou dávno pryč a před stavebníkem nyní leží nepřeberné možnosti stavebních technologií.

Šetrné k přírodě i k financím

Jednoduchá charakteristika dřevostaveb tvrdí, že jsou šetrné k přírodě i k peněžence. Je to dáno tím, že spousta materiálů použitých při jejich stavbě jsou druhotné materiály, vzniklé jako vedlejší produkt při jiné výrobě. Příkladem mohou být třeba OSB desky z lisovaných třísek, používané jako parozábrana a zaklopení vnější konstrukce domu.

Spolu s tím, jak se dřevostavby rozšiřují i u nás, klesá jejich cena a v mnohých případech se dostává níže než u domů klasické konstrukce. Dává tak ještě více vyniknout dalším výhodám tohoto druhu staveb.

Energetická nenáročnost

Ne nadarmo jsou takzvané pasivní domy, jejichž celoroční energetická spotřeba je zanedbatelná, až na výjimky dřevostavby doplněné některými dalšími technologiemi. Samotné dřevo je dokonalý izolant a materiály používané jako výplně jsou navrhované především jako optimální doplnění míst, kde netvoří stěnu masivní dřevo.

Dřevo navíc nepohlcuje teplo, a tak se dřevostavby vytápějí až desetkrát rychleji než klasické domy, kde mnoho energie protopíte ohříváním stěn. Pro klasickou stavbu totiž platí, že nejprve teplo pohlcují právě stavební konstrukce a až potom je možné vytvořit tepelnou pohodu ve vlastním vnitřním prostoru.

Variabilita a nenáročnost na prostor

Zásadní výhodou dřevostaveb je i malá prostorová náročnost a obrovská variabilita při stavbě samotné i v čase. Dřevostavba totiž pro stejné izolační vlastnosti potřebuje menší tloušťku zdí. Díky vlastnostem dřeva a používaným konstrukcí je navíc možné stavbu a její rozvržení přizpůsobit doslova na milimetr.

Pokud se po několika letech třeba rozhodnete změnit vnitřní dispozici, na rozdíl od klasické stavby ani toto není problém. V dřevostavbě není třeba řešit problémy s bouráním stávajících příček a s tím, že nové konstrukce se nespojí s těmi stávajícími. Díky jednoduchému stavebnicovému systému se přestaví vše rychle a jednoduše

Trvanlivé a kvalitní

Mnoho stavebníků před volbou dřevostavby váhalo v obavě před její nízkou životností. Správně provedená dřevostavba má ale životnost sto let a fasádní prvky kolem padesáti let, což jsou plně srovnatelné hodnoty s klasickými konstrukcemi. Chcete-li bydlet v příjemném prostředí, energeticky úsporně a moderně, jsou pro Vás dřevostavby ideální volbou.

O nás

Každý investor, tedy každý zákazník je pro nás důležitý a uvědomujeme si, jak je každý individuální. Vytváříme domy pro život.

Kontakty

Jan Hrabánek
mobil: +420 602 531 531
mail: habox@me.com 

Následujte nás

FacebookInstagram