PROČ DŘEVOSTAVBU I.

Pokud se řekne dřevostavba, nemusí jít jen srub nebo roubenku. Dnešní konstrukce dřevostaveb spočívají v pevném skeletu, vyplněném izolačními hmotami a zaklopeném dřevotřískovými deskami.

Dřevěný rodinný dům se běžně staví během tří měsíců. Typizovaný dům se dá postavit dokonce  do jednoho měsíce. Navíc s výstavbou těchto domů nemusíte čekat na teplejší polovinu roku, tyto domy lze stavět celoročně.

Hlavní výhodou při užívání jsou výborné tepelně izolační vlastnosti s ohledem na příznivou cenu výstavby a malou tloušťku obvodové stěny. Životnost domu je nejméně 150 let, podle toho jak se o něj budete starat.

U dřevostaveb není třeba se ani bát požáru. Jak ukázal rozsáhlý výzkum uskutečněný v Anglii (TF2000 project), dřevostavby dosahují až devadesátiminutové požární odolnosti. Domy ze dřeva mají i skvělé akustické vlastnosti.

A nemusíte jen vybírat z tuctových návrhů. Stavby stavěné v taktvaném těžkém skeletu, popřípadě z masivních lepených desek si vysložily mnohá ocenění architektů.

Pokud srovnáme dřevěný rodinný dům o velikosti 10×10 metrů a tentýž rodinný dům z cihel a s železobetonovým stropem, rozdíly jsou zásadní: Snížení emisí CO2 cca o 50 tun, snížení spotřeby energie na těžbu a zpracování vstupních surovin a materiálů cca o 50 MWh, snížení těžby neobnovitelných silikátových surovin cca o 110 tun a snížení poškození krajiny a životního prostředí, omezení automobilové přepravy minimálně o 2000 tkm a následné snížení emisí NOx, SO2 a CO2, omezení produkce stavebního odpadu cca o 100 tun a otevřené možnosti jeho energetického využití nebo recyklace.

Dřevo je navíc univerzální stavebnina. Dají se z něj postavit nosné konstrukce, obklady stěn a stropů, podlahy, schodiště, výplně otvorů, vnitřní vybavení atd. Snadno se zpracovává a při stavbě uplatníte moderní technologie.

Ničím nenahraditelný je teplý, přírodní pocit, kterým dřevo oslovuje, a také fakt, že je to ekologický a obnovitelný materiál. Dřevo je kvalitní konstrukční materiál pro 21. století.

O nás

Každý investor, tedy každý zákazník je pro nás důležitý a uvědomujeme si, jak je každý individuální. Vytváříme domy pro život.

Kontakty

Jan Hrabánek
mobil: +420 602 531 531
mail: habox@me.com 

Následujte nás

FacebookInstagram