Izolace

I když jsme již slyšeli o tepelné izolaci mnoho, přesto si stále mnoho z nás spojuje tento pojem pouze se zateplováním a úsporou energie. Hlavní výhody izolace nespočívají jen ve zvýšení tepelného komfortu příbytku a následném odlehčení vaší peněžence při placení účtů za spotřebu energie, ale také v předcházení pronikání vlhkosti a tvorbě plísní v interiéru.

Kvalitní izolaci oceníte i v případě, že máte hlučné sousedy nebo bydlíte v hlučném prostředí. Kromě toho je dalším velkým přínosem i příjemné klima v létě.

Jaký produkt vybrat? Pokud se rozhodnete dům či byt zaizolovat je velmi důležité poradit se s odborníky, protože každý materiál je vhodný pro něco jiného.

Pokud požadujeme od izolace, aby byla také paropropustná a izolovala akusticky, jsou nejlepší volbou izolace minerálního původu, ať již skelné či kamenné. Materiály z kamenné vlny jsou ideální do kontaktních zateplovacích systémů, ty ze skelné vlny se zase hodí spíše do provětrávaných nebo sendvičových fasádních systémů. Oba typy jsou navíc odolné proti ohni. Minerální vlna šetrná k životnímu prostředí.

V současné době je na trhu skelná minerální vlna s tzv. ECOSE® Technology od Knauf Insulation. Tato minerální izolace se vyrábí z přirozeně se vyskytujících nebo recyklovaných surovin. Jako pojiva se využívají organické látky neobsahující formaldehyd, fenoly, akryláty ani umělá barviva či bělidla.

 Hlavní výhody minerální vlny jsou:

  • Velmi dobré tepelně izolační vlastnosti
  • Nadstandardní zvukopohltivé vlastnosti
  • Nejvyšší třída požární odolnosti
  • Přispívá ke kvalitě vzduchu v interiéru
  • Příjemnější na dotyk a bez zápachu
  • Snadno se řeže, méně prašná
  • Je cenově srovnatelná s tradiční minerální izolací

 

Kvalitu izolací s technologií ECOSE® Technology potvrzují také mnohá odborná ocenění. Výrobce této izolace, Knauf Insulation se stal vůbec prvním držitelem prestižního zlatý certifikát Eurofins Gold za kvalitu vnitřního ovzduší. Více o izolacích na Knaufinsulation.cz

O nás

Každý investor, tedy každý zákazník je pro nás důležitý a uvědomujeme si, jak je každý individuální. Vytváříme domy pro život.

Kontakty

Jan Hrabánek
mobil: +420 602 531 531
mail: habox@me.com 

Následujte nás

FacebookInstagram