Betonový základ ano či ne?

Přízemní bungalov jako dřevostavba je velmi lehký. Nabízí se tedy otázka, zda je nutné stavět jej na masivní základ z betonu a štěrku. Základy jsou prvkem, který uživatel nijak nepotřebuje a nijak nám samy o sobě neslouží, přitom ale tvoří podstatnou část z celkové ceny domu.

Moderní dřevostavbu lze zakládat rychleji a levněji než zděnou stavbu. Betonovou základovou desku  lze zcela vyloučit. Velmi výhodné a efektivní řešení je nahradit základ pomyslnou stropní konstrukcí už v rámci dřevostavby a co nejefektivněji přenést zatížení do země.

Mezi stavbou a zemí je pak odvětrávaná mezera. To s sebou nese zásadní výhodu: Není třeba řešit jinak nutné hydroizolační vrstvy a provětrávaná mezera je nejlepší ochranou proti pronikání radonu.

Dům je navíc v případě nějakých pozdějších problémů a případných úprav přístupný i zdola. Vlastní přenos zatížení lze realizovat pomocí základových stěn, základových patek, zemních vrutů, betonových či ocelových pilot. Další informace k této technologii najdete na http://www.zemnivruty.cz

O nás

Každý investor, tedy každý zákazník je pro nás důležitý a uvědomujeme si, jak je každý individuální. Vytváříme domy pro život.

Kontakty

Jan Hrabánek
mobil: +420 602 531 531
mail: habox@me.com 

Následujte nás

FacebookInstagram