Stavební blog

Přinášíme Vám zajímavosti z moderní výstavby domů.

img_1708-(1).jpg

Dřevostavby na klíč

Postavit dům není jen tak, zní mnohokrát opakované a zažité přesvědčení. Nejprve je třeba dlouho plánovat, potom oběhávat úřady a vyřizovat povolení, registrace a vyjádření, potom shánět řemeslníky a vybírat firmy. Následně řešit každý den problémy na stavbě s několika dodavateli nutně vznikající a když už by mělo být všechno hotové a v pohodě, znovu obíhat úřady, kolaudovat, připojovat na sítě a reklamovat. Ale nešlo by to jednodušeji, chce se zvolat? Šlo

Výhody dřevostaveb

Každý, kdo se dnes rozhoduje pro stavbu nového rodinného domu, pečlivě zvažuje výhody a nevýhody jednotlivých typů staveb. Doby, kdy se řešilo, zda stavět z cihel či tvarovek, jsou dávno pryč a před stavebníkem nyní leží nepřeberné možnosti stavebních technologií.

Cembonit

Obvodový plášť budov tvoří největší plochu z celkové konstrukce každého objektu. Zásadním způsobem ovlivňuje nejen vzhled objektu, ale i jeho užitkové vlastnosti.

Cetris

Cementotřísková deska Cetris je kompozitním materiálem na bázi portlandského cementu a dřevěných třísek, s přísadou mineralizačních a hydratačních hmot.

Dřevené obklady

Dřevěné obklady, používané v exteriéru, vyžadují odbornou instalaci. Jejich použití ale přináší nejen kvalitní fasádu, ale také zcela nezaměnitelný vzhled. U dřevostaveb bývá dřevěný obklad fasády součástí skladby stěny, na rozdíl od zděných domů, buď nahrazuje vnější povrchovou úpravu, tedy nejčastěji fasádní omítku, nebo je prvkem navíc.

Dřevostavba jen pro chudé?

Velký historický mýtus o tom, že dřevěné stavby jsou stavbami provizorními a levnými, nebyl v Evropě vyvrácen ani v 20. století, kdy dochází ke konfrontaci evropských techniků se stavbou dřevěných domů v Americe.

Izolace

I když jsme již slyšeli o tepelné izolaci mnoho, přesto si stále mnoho z nás spojuje tento pojem pouze se zateplováním a úsporou energie. Hlavní výhody izolace nespočívají jen ve zvýšení tepelného komfortu příbytku a následném odlehčení vaší peněžence při placení účtů za spotřebu energie, ale také v předcházení pronikání vlhkosti a tvorbě plísní v interiéru.

Nizkoenergetický dům

Nízkoenergetický dům optimalizuje obytný komfort, kvalitu stavebních konstrukcí, energetickou a finanční úsporu a ochranu životního prostředí. To znamená, že umístěním na pozemku, použitými materiály, způsobem výstavby a systémem vytápění se minimalizují provozní náklady a vliv na životní prostředí.

Betonový základ ano či ne?

Přízemní bungalov jako dřevostavba je velmi lehký. Nabízí se tedy otázka, zda je nutné stavět jej na masivní základ z betonu a štěrku. Základy jsou prvkem, který uživatel nijak nepotřebuje a nijak nám samy o sobě neslouží, přitom ale tvoří podstatnou část z celkové ceny domu.

Sloupková konstrukce

Sloupkovou konstrukcí nazýváme Two by For  lehký dřevěný skelet realizovaný přímo na stavbě. Stavby v tomto systému jsou tvořeny přímo na stavbě z dřevěných fošen(KVH).

PROČ DŘEVOSTAVBU II.

Dřevostavby nabízejí úsporné bydlení s atmosférou přírody. Život v takové stavbě velmi příjemný, s vůní a atmosférou dřeva. Navíc ještě ušetříme za teplo.

PROČ DŘEVOSTAVBU I.

Pokud se řekne dřevostavba, nemusí jít jen srub nebo roubenku. Dnešní konstrukce dřevostaveb spočívají v pevném skeletu, vyplněném izolačními hmotami a zaklopeném dřevotřískovými deskami.

O nás

Každý investor, tedy každý zákazník je pro nás důležitý a uvědomujeme si, jak je každý individuální. Vytváříme domy pro život.

Kontakty

Jan Hrabánek
mobil: +420 602 531 531
mail: habox@me.com 

Následujte nás

FacebookInstagram